Latvijas arhīvistu biedrības valdes 2012.gada vēlēšanu kārtība PDF Drukāt E-pasts
Saturs
Latvijas arhīvistu biedrības valdes 2012.gada vēlēšanu kārtība
2 lapa
3 lapa
4 lapa
5 lapa
6 lapa
7 lapa
8 lapa
Visas lapas
APSTIPRINĀTA
Latvijas arhīvistu biedrības
2012. gada 9. maija valdes sēdē, prot. Nr.10

 

Latvijas arhīvistu biedrības valdes 2012.gada vēlēšanu kārtība

 

Latvijas arhīvistu biedrības valde (turpmāk – valde), ņemot vērā biedru pārstāvniecības proporcionalitāti, institucionālo un reģionālo sadalījumu, nosaka šādu valdes vēlēšanu kārtību 2012. gada valdes vēlēšanās:

1. Valdē tiek ievēlēts viens valdes loceklis uz 14 biedriem, ņemot vērā ka Latvijas arhīvistu biedrībā (turpmāk – biedrība) pēc 2012. gada 29. marta kopsapulces ir 187 biedri, valde saskaņā ar biedrības statūtiem sastāv no 13 biedriem (187:13=14,38).

2. Lai nodrošinātu valdes darbības pēctecību, 1 valdes locekļa kandidātu (turpmāk – kandidātu) no esošajiem valdes locekļiem izvirza valde.

3. Biedrības biedri, ņemto vērā to institucionālo un reģionālo piederību, dalās šādās vēlētāju grupās (vēlētāju grupu saraksti 1. pielikumā):

 

Nr.p.k.

Vēlētāju grupas nosaukums

Pārstāvju skaits valdē

1.

Uzņēmumi, bankas

1 valdes loceklis

2.

Valsts un pašvaldību institūcijas, izglītības iestādes

2 valdes locekļi

3.

Vidzemes-Latgales LNA reģionālās struktūrvienības+citi reģionu pārstāvji

2 valdes locekļi – vēlams 1 no Vidzemes, 1 no Latgales

4.

Kurzemes-Zemgales LNA reģionālās struktūrvienības+citi reģionu pārstāvji

1 valdes loceklis

5.

Latvijas Nacionālā arhīva administrācija

1 valdes loceklis

6.

Latvijas Valsts arhīvs un Institūciju dokumentu un arhīvu pārvaldības departaments

2 valdes locekļi

7.

Latvijas Valsts vēstures arhīvs

2 valdes locekļi

8.

Latvijas Valsts kinofotofono dokumentu arhīvs, Personāla dokumentu valsts arhīvs un Dokumentu preventīvās saglabāšanas departaments

1 valdes loceklis12

4. Katra vēlētāju grupa savstarpēji vienojas un izvirza kandidātu/s no sava vidus.

5. Izvirzītais kandidāts līdz 2012.gada 25.maijam nosūta valdes priekšsēdātājai I.Slaidiņai uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Latvijas arhīvistu biedrības valdes locekļa kandidāta anketu (2.pielikums).

6. Valde pārbauda, vai vēlētāju grupa ir izvirzījusi noteikto kandidātu skaitu. Ja noteiktais kandidātu skaits nav izvirzīts, valde nosūta vēlētāju grupai uz tās biedru elektroniskā pasta adresēm atkārtotu aicinājumu izvirzīt savus kandidātus.

7. Ja vēlētāju grupa arī pēc atkārtota aicinājuma nav izvirzījusi savu/s kandidātu/s, kandidātus izvirza valde no attiecīgās vēlētāju grupas locekļiem.

8. Ja vēlētāju grupa izvirzījusi lielāku kandidātu skaitu nekā tai noteikts, kopsapulcē balso par katru no tiem un valdē ievēl to kandidātu, kas saņēmis vairāk balsu.

9. 2012. gada 28. maijā valdes locekļu kandidātu sarakstu ievieto biedrības mājaslapā. Kandidātu sarakstu un anketas nosūta uz visām zināmajām biedru elektroniskā pasta adresēm.

10. Valdes vēlēšanas notiek Latvijas arhīvistu biedrības kopsapulcē 2012. gada 8.jūnijā Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē Lomonosova ielā 1a, Rīgā.

Latvijas arhīvistu biedrības valdes priekšsēdētāja I.Slaidiņa