Latvijas arhīvistu biedrība

Atklāj vietnes „Redzi, dzirdi Latviju!” fotogrāfiju moduli

Latvijas Nacionālā arhīva interneta vietnē www.redzidzirdilatviju.lv no 2016. gada ikviens interesents var meklēt informāciju par arhīvā uzkrātajām Latvijas kinohronikām un dažādu žanru filmām, kā arī skatīties vietnē publicētos video. No 2018. gada 21. februāra ikvienam interesentam ir iespēja vietnē meklēt informāciju arī par arhīvā uzkrātajām fotogrāfijām no 19. gadsimta vidus līdz mūsdienām un apskatīt fotoattēlus.

Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs (turpmāk arhīvs) 2017. gadā ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu uzsāka projektu ”Multimediāla vietne Redzi, dzirdi Latviju! Latvijas vēsture filmās, fotogrāfijās un skaņas ierakstos”.

Šobrīd arhīvs atklāj interneta vietnes www.redzidzirdilatviju.lv Fotogrāfiju moduli, kas sniedz saturisku un vizuālu informāciju par vairāk nekā 6500 fotodokumentiem, sākot no 19. gadsimta vidus.

Arhīvs piedāvā visiem vietnes lietotājiem brīvu pieeju Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva audiovizuālo dokumentu un fotodokumentu datubāzu informācijai. Jebkuram lietotājam ir iespēja meklēt sev interesējošo informāciju vietnē, atlasīt interesējošos dokumentus un veidot sarakstus, kā arī veidot īpašas dokumentu izlases, kas atbilst katra lietotāja vēlmēm un mērķiem. Ikviens interesents var pārsūtīt atlasīto informāciju par dokumentiem uz e-pastu vai to izdrukāt, skatīties vietnē publicētos video un fotogrāfijas, un pasūtīt arhīva dokumentu kopijas, izmantojot Latvijas Nacionālā arhīva e-pakalpojumus.

Pagaidām vietnē pieejama tikai daļa no arhīva datubāzēs esošajiem datiem. Informācija vietnē tiek papildināta un pilnveidota, lai publicētu visus datus par arhīvā uzkrātajiem dokumentiem.


Projektu īsteno Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs un SIA „Profero” sadarbībā ar Latvijas arhīvistu biedrību. Projektu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Plašāka informācija atrodama šeit.

Informācijas avots: https://www.arhivi.gov.lv/news.aspx?groupId=1&id=236&y=2018&m=2