Latvijas arhīvistu biedrība

Saņemts Valsts kultūrkapitāla fonda atbalsts Latvijas arhīvistu biedrības projektiem

Latvijas arhīvistu biedrība ir saņēmusi finansiālu atbalstu Valsts kultūrkapitāla fonda 2018. gada 1. konkursā projekta „Izdevums Latvijas Arhīvi 2018” un projekta „Latvijas neatkarības karš 1918-1920 LNA dokumentos” realizācijai. Ar sniegto atbalstu tiek plānota kārtējo žurnāla „Latvijas Arhīvi” numuru izdošana. Projekta „Latvijas neatkarības karš 1918-1920 LNA dokumentos” ietvaros tiks izveidota arhīva dokumentu krājuma 1. grāmata, kurā būs aplūkots Latvijas Neatkarības kara sākumposms – periods no Latvijas Republikas proklamēšanas 1918. gada 18. novembrī un Krievijas Sarkanās armijas iebrukuma Latvijā 22. novembrī līdz Vācijas armijas virsnieku organizētajam pučam pret Kārļa Ulmaņa vadīto Latvijas Pagaidu valdību 1919. gada 16. aprīlī. Šajā daļā būs iekļauti vairāk nekā 200 dokumenti, tai skaitā daudzi unikāli un maz zināmi materiāli. Tiem būs pievienoti plaši komentāri, ievadraksts, kurā būs aplūkots perioda vēsturiskais konteksts un svarīgāko vēsturisko notikumu hronoloģisks apskats, kā arī vietvārdu un personu rādītājs.