Latvijas arhīvistu biedrība

Izstāde „Deficīts un blats” Cēsu tirgus vecajā paviljonā

No 2017. gada 20. oktobrim līdz 2018. gada 5. janvārim Cēsu tirgus vecajā paviljonā ir apskatāma izstāde „Deficīts un blats”. Izstāde ir stāsts par lietām, kas bija cēsnieku ikdiena pirms gadiem 30 – 40. Tā parādība, ko apzīmē ar vārdu „deficīts” padomju varas laikā pastāvēja vienmēr. Dažādos gadu desmitos mainījās tikai preču, pakalpojumu grupas un to pieejamība. Tomēr neskatoties uz deficīta pastāvēšanu, cēsnieku mājokļos bija deficītās preces. Ir tādas, kas no padomju laikiem kalpo vēl tagad. Ir arī atmiņas par to, kas dokumentos netika fiksēts – par blatu sistēmu. Izstāde gan atgādinās, gan stāstīs, kā varēja tikt pie „deficīta”. Dokumentu izstādi papildina un ilustrē tam laikam raksturīgs veikala un dzīvokļa iekārtojums. Projektu realizējis Cēsu zonālais valsts arhīvs sadarbībā ar Latvijas arhīvistu biedrību, Cēsu vēstures un mākslas muzeju, Cēsu tirgu. Izstādes tapšanu atbalstījusi Cēsu novada dome. Izstāde apskatāma iepriekš piesakoties pa tālruni 27066156